S.S.S

Alexandrite Lazerin Diğer Epilasyon Yöntemlerinden Farkı Nedir?

Bu lazer sistemi ile acı hissi yok denecek kadar azdır. Uygulama kısa sürede büyük bölgelere yapılabilir. Polikliniğimizde Cynosure Apogee 5500 Elite lazer epilasyon cihazı kullanılmaktadır. Bu cihazın etkinliği ve güvenilirliği FDA(Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi) tarafından belgelenmiştir.

Lazer Epilasyonun Seans Süresi Ne Kadardır?

Uygulamanın süresi işlem yapılan bölgeye göre değişmektedir. Dudaküstü, çene gibi küçük bölgeler birkaç dakika sürmektedir. Vücut uygulaması ise 2 saati bulabilmektedir.

Lazer Epilasyon Seansından Önce Nelere Dikkat Etmeliyim?

  • Lazer Epilasyon yapılacak bölgede ki kıllara son 20 gün içerisinde cımbız ve ağda ile müdahale edilmemiş olması gerekir.

  • Uygulama yapılacak alanda ki kıllara sarartma ya da boyama işlemleri yapılmamış olmalıdır.

  • Uygulama yaptıracak kişi güneş yada solaryumdan bronzlaşmamış olmalıdır.

  • Eğer kişi tüylerin uzunluğundan rahatsız oluyor ise, vücut bölgesinde ki tüyleri jilet veya makas ile, yüz bölgesini ise makas ile kısaltabilir.

Lazer Epilasyon Sonrasında Nelere Dikkat Etmeliyim?

Lazer Epilasyon sonrası en az 2 gün güneş ışınına maruz kalınmamalıdır. Özellikle güneşli günlerde, yüksek koruma faktörlü güneş koruyucu kullanılmasını tavsiye ederiz.

Lazer Epilasyon uygulaması sonrası kişinin hassasiyetine bağlı olarak, 1 saat ile birkaç gün arasında kızarıklık olması normaldir. Bazı kişilerde ise uygulama yapılan bölgede hafif kızarıklık veya nadiren kabuklanma oluşabilir.

Epilasyon uygulanan bölgede ki kıllar 10 gün içerisinde dökülür. Dökülmeyen kıllar için 15 gün sonra ücretsiz kontrol seansı yapmaktayız. Bu süreden sonra yapılacak kontrol seansları kılın oluşum evresini etkileyip sonuç alınmasını engeller. Bu sebeple, belirli bir zaman geçtikten sonra tedavi süreci bozulmaması için kontrol seansına alamamaktayız.

Sonuç Almak İçin Kaç Seans Gerekir?

Vücut bölgesi için ortalama seans sayısı 5-7dir. Yüz bölgesi için bu sayı 6 ila 12 arasında değişmektedir. Fakat, bu sayılar kesin olmamakla beraber kişinin cilt ve kıl yapısına bağlı olarak değişebilmektedir.

Uygulama Hangi Bölgelere Yapılabilir?

Kaş altı ve göz çevresi haricinde vücudun tüm bölgelerine uygulama yapılabilir.

İki Seans Arası Çıkan Kıllara Ne Yapmalıyım?

Uygulamadan sonra dökülmeyen kıllar kesinlikle iplik, cımbız, ağda, epilatör vb yöntemlerle alınmamalıdır. İki seans arasında kıllar makasla kesilebilir veya jiletle cilt üzerindekiler uzaklaştırılabilir.

Alexandrite Lazer Sistemi Nedir?

Alexandrite lazer 755 nm dalga boyuna sahip bir lazer cihazıdır. Alexandrite lazer dalga boyu kısa olmasından melanine duyarlılığı fazla olan bir lazer tipidir. Uygulama süresinin kısa olması, hasta açısından konforlu ve diğer lazerlere göre az acı hissedilen tipte olması sebebiyle sık tercih edilen lazer epilasyon cihazlarındandır.

Alexandrite lazer epilasyon sistemi hasta uyumuludur. Uygulama öncesi kılların tıraşlanma ihtiyacı yoktur. Diğer lazer sistemlerine göre daha az ağrılıdır. Bu sistem ile uygulama yapıldığında kıllar uygulama sonrası bölgeden temizlenir. Alexandrite sistemi koltuk altı, bacak, bikini bölgesi ve genital bölgede başarı oranı yüksek bir sistemdir. Hava soğutma sistemi sayesinde; epilasyon işlemi yapılırken ciltte oluşabilecek lekelenme ve yanma gibi etkileri minimize eder.

Lazer Epilasyonda Neden Yüz En Geç Biten Bölgedir?

Lazer epilasyonda yüz bölgesinde en geç sonuç alınmaktadır. Çünkü, yüz tüyleri diğer bölgelere göre daha ince ve açık renklidir. Koyu renkli ve kalın olmayan kıllar ısıyı iyi iletemeyecekleri için kıl kökü de fazla ısınmayacaktır. Bu da kıl köklerinde yeterince harabiyet oluşturmaz. Çok siyah ve kalın kılların birkaç seansta bir kısmı biterken bir kısmı incelecek şekilde etkilenir.

Her Cilt Renginde Lazer Epilasyon Uygulanır mı?

Lazer epilasyon uygulaması için en uygun aday açık cilt rengi ve koyu renk tüyü olan kişilerdir. Alexandrite lazer ile koyu cilt renginede sahip olanlar dahil olmak üzere her cilt rengine uygulama yapılabilir.

Lazer Epilasyon Kontrol Seansı Nedir?

Lazer Epilasyon Kontrol Seansı Nedir? Seanstan 15 gün sonra uygulama yapılan bölgede etkilenmemiş ya da atlanmış kıllar için tekrardan ücretsiz bir uygulama yapılmaktadır. Bu uygulama bir kontrol seansıdır. Kişinin kontrol seansına gelmemesi tedaviyi olumsuz etkilememektedir. Kontrol seansı 15 gün geçtikten sonra yapılmamaktadır. Bunun nedeni ise zamanı geçtikten sonra yapılan kontrol seansı kılın oluşum evresini etkileyeceğinden bir sonraki seanstan netice alınmasını engeller ve tedavi sürecini bozar.

Hamilelikte Lazer Epilasyon Uygulanır mı?

Henüz klinik çalışmalar olmadığından herhangi bir olumsuz etki bildirilmemiş olmasına rağmen bebeğin oluşumunun gerçekleştiği ilk 3 aylık dönemde lazer epilasyon uygulanmamalıdır.

Uygulama Her Yaşa Yapılabilir mi?

Lazer epilasyon bayanlarda adet görmeye başladıktan sonra uygulanabilir. Nedeni ise bu dönemde hormonlardan dolayı tüylerin gelişimi tamamlanmış olur.