PLEXR

Plexr (Plasma enerjisi ile buharlaştırma teknolojisi) son jenerasyon cihazlardan biri olarak, estetik ve plastik cerrahi, dermatoloji gibi alanlarda önemli ilerlemeler kaydedilmesini sağlamıştır. Bu teknoloji sayesinde ameliyatsız operasyonlar mümkün hale gelmiştir. Plexr adlı cihazın en önemli özelliklerinden biri, dokuları süblime ederek hücre yenilenmesini sağlamasıdır.

 

Birçok insan özellikle yaşlanmanın getirmiş olduğu doku deformasyonu ya da çeşitli nedenlerden dolayı oluşan cilt elastikiyetinin kaybı nedeni ile görünümlerinden memnun değildir. Ameliyat korkusu, acı ve ağrı hissinden kaçınma gibi durumlar çoğu kişinin estetik operasyonlardan kaçınmasına neden olmuştur.

 

Plexr teknolojisinin birçok alanda kanıtlanmış sonuçları bulunmaktadır. Plastik ve estetik cerrahların da onayladığı bu cihaz ile ameliyata gerek kalmadan işlem gerçekleştirilebilmektedir. Bunlardan biri olan göz kapağı estetiği, hızlı ve olumlu sonuç alınan işlemlerden biridir.

 

Üst göz kapağında yaş ve yapısal faktörlerden dolayı sarkma veya deri birikmesi gibi durumlar ortaya çıkabilmektedir. Bu durum kişinin görüntüsünü olumsuz etkilediği gibi çok iler vakalarda görüş alanını da etkileyebilmektedir. Estetik cerrahi operasyonla düzelebilen bir durum olmasına karşın çoğu insan ameliyat korkularından dolayı bu işleme sıcak bakmamaktadırlar.

 

Bu cihaz sayesinde ameliyatsız göz kapağı estetiği yapmak mümkündür. Tedavi edilen lezyonun cinsine göre seans aralıkları 2-6 hafta olmak kaydıyla ,genelde ortalama 1-3 seans kadardır

UYGULAMA ALANLARI

1. Blefaroplasti (Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği) 
2. Göz Altı ve Göz Çevresi Sıkılaştırma 
3. Dudak Üstü Çizgiler 
4. Yüz ve Vücut Sıkılaştırma 
5. Leke Tedavisi 
6. Karın Bölgesi Sıkılaştırma 
7. Akne Tedavisi(aktif) 
8. Fibrom, Ben, Siğil, Keloid, Ksantelazma( gözkapağı üzeri yağ bezeleri), Discheratoma ( ciltte renk tonu bozukluğu)Tedavisi 
9. Her Renkte Dövmenin Çıkarılması 
10. Akne ve Diğer Nedenlerden Kaynaklanan Skarların Düzeltilmesi 
11. Dilate Periumbilikal(kilo alıp vermeye bağlı ortaya çıkan göbek etrafındaki) Çizgilerin Tedavisi 
12. Stria (çatlak) Tedavisi

 

 

PLEXİR UYGULAMASI NASIL YAPILIR?

 

Uygulama yapılacak bölge antiseptik sıvı ile temizlenir. Genelde lokal anestezik krem veya solusyon sürülür, ortalama 20-30 dk. beklenir ve işlem uygulanır.Göz kapağı uygulamalarında şeffaf streç film ile kapatma yapılarak lokal anesteziğin etkinliği arttırılır.Bazende lokal anestezik uygulamaların yetersiz kaldığı durumlarda lokal anestezik enjeksiyonu yapılabilir.

 

PLEXR UYGULAMASI NE KADAR SÜRER?

 

Tedavi edilecek bölgenin boyutuna göre lokal anestezi sonrası 5 ile 30 dakika sürer.

 

PLEXR UYGULAMASINDA AĞRI-ACI VAR MI?

 

Uygulama sırasında ağrı-acı hissi çoğunlukla oluşmuyor. Tedavi sonrası minik kahverengi nokta şeklinde benekler olabilir, birkaç gün süren şişlik – ödem (1-5 gün) yaygındır.

Tedavi sırasında hafif miktarda ısı hissedilebilir. Tedavi sonrası çok hafif yanma veya karıncalanma hissi olabilir. Ancak bu his rahatsız edici boyutta değildir ve 1 ile 2 gün içinde geçebilmekte.

 

NASIL YAPILIYOR?

Cihaz; uygulanacak cilt yüzeyindeki elektriksel aktivite ile ortamdaki havayı (yani iyonize gazları) Plazma Enerjisine dönüştürüyor. Bu enerji cildin sorunlu dış yüzeyini buharlaştırıyor ve yeni doku oluşum süreci başlamış oluyor. Plexr; sorunlu bölge dışındaki kıl kökleri, kılcal damar, yağ ve sinir dokularını etkilemiyor.

 

NERELERDE İYİ SONUÇ VERİYOR?

Plexr Yöntemi; Göz kapağı estetiği, göz çevresi gençleştirme, “Ksantelazma” denen göz kapaklarındaki kabarık sarı lekelerin giderilmesi, aktif aknelerin ve akne skarlarının tedavisine destek, ben ve siğillerin yok edilmesi, yara ve kaza izlerinin, lekelerin giderilmesi, dudak üstü kırışıkların giderilmesi amaçlı kullanıyor.