Ozon Sauna

Ozon Sauna Nedir?

Sıcak kabin içinde deri yolu ile vücuda oksijen verilme yöntemidir.

Ozon sauna ile ısı derinin 4 ile 6 santimetre altına nüfus eder. Böylelikle yağlama ve yağ parçaları arasında birikmiş olan toksinlere rahatlıkla ulaşılıp, buharlı klasik saunaya göre 7 kat daha fazla terleme sağlar.

Sıcaklığın etkisi ile açılan deri gözeneklerinden emilerek vücudun kan, lenf ve yağ dokusuna geçer. Nemli ısı ile ozonun bereber kullanıması, vücut sıvılarının %90'ını taşıyan lenfatik sistemi temizler. Ozon, dokulara canlılık ve sağlık kazandıracak olan oksijeni getirir. Buhar ve ozonun beraber kullanımı, iyi hissetmenin en doğal şeklini sunar.

Lenfatik sistemi toksinlerinden arındırır, cildi temizler, kasları gevşetir, kan dolaşımını hızlandırır ve bakteri,virüs ve mantarları öldürür.

Ozon Sauna Kimlere Uygulanmır?

Aslında ozon sauna yararlı etkilerini elde etmek isteyen herkese uygulanabilir. Herhangi bir hastalığı, sağlık sorunu olmasa da tüm dileyenlere sağlık düzeylerini yükseltmek ve daha zinde olunması amacıyla yararlıdır.

OZON SAUNA TERAPİSİNİN YARARLARI:

Zayıflama:

Artan beden ısısı, vücutta kalori yakılmasına yol açar. Bir seans ozon sauna 250 ila 500 kalori harcanmasına neden olur. Sadece  ter yoluyla 500 gr civarında saunaya giriş ve çıkış farkları olmaktadır.

Dolaşımın Hızlanması:

Isı ve gazların etkisiyle kan dolaşımı hızlanır. Artan kan dolaşımı tansiyon üzerinde olumlu etkiler yaratırken tüm dokuların daha iyi oksijenlenmesi ve atıkların hızla uzaklaşmasına neden olur.

Sellülitleri Giderir ve Oluşumunu Önler:

Hücrelerdeki atık maddelerin uzaklaştırılması, deri altı yağ dokusunun oksijenlenerek dolaşımın artması, yağların yakılması ve dokuların sağlıklı hale gelmesi amaçlanır.

Detoks Etki:

Ozon saunada ısı ve nem yardımıyla, toksin türünde vücuda zararlı maddeler terle hızlı şekilde vücuttan uzaklaştırılır.

Vücut Direncini Arttırmak:

Kardiyovasküler sistemi ve kan basıncını olumlu yönde etkileyerek, kalbe ve bütün dolaşım sistemine stressiz bir antrenman yaptırmaktadır.

Mikroptan Arınma:

40ºC’de virüslerin üreme hızının 250 kat azaldığı, 41ºC’de ise pnömoni’ye (zatürre) sebep olan bakterilerin öldüğü bilimsel bir gerçektir.

Yorgunluğu Giderir, Zindelik Verir:

Artan kan dolaşımı sayesinde yorgunluk hissi ve ağrıya neden olan laktik asit gibi maddelerin uzaklaştırılmasını sağlar.

Kansere Karşı Koruyucu Etkiler:

Kansere neden olan etkilerin başında doku ve hücrelerin yetersiz oksijenlenmesi ve toksik maddelerin dokularda birikerek yarattığı olumsuz etkiler gelir. Ozon sauna be nedene yönelik olarak yararlı etkileri ile kansere karşı koruyucu yarar sağlar.