Mezoterapi

CİLT GENÇLEŞTİRME (MEZOLIFTING)
Cilt metabolizmasını etkileyen çeşitli ürünlerden kolajen, cilde dolgunluk veren hyaluronik asit, çeşitli vitaminler, yeni hücre oluşumunda etkili aminoasitler, mineral tuzları ve dokuların tamirini hızlandıran koenzim K gibi maddeler cilt üzerine sürülsede cildin derin tabakalarına nüfus edemezler; fakat mezolifting yöntemi ile ilaçlar hedeflenen dokuya ulaşabilir.  Bu da mezolifting'in anti-aging amaçlı kullanılan ürünlerin cilde uygulanması konusunda en etkili yöntemlerden biri olduğunu göstermektedir. 

Etkileri Nelerdir?
Cildin gerginliği artar.

Kolajen ve elastin liflerin üretimi artar.

Cildin yaşlanma süreci gecikir ve nem oranı artar.

Kırışıklar ve açık porlar azalır.

C Vitamini etkisi ile cilt rengi açılır.

Cilt canlanır, parlaklık kazanır ve toparlanır.

Yan Etkileri Nelerdir?
Mezolifting uygulamasından sonra uygulama yapılan bölgelerde hafif kaşıntı ve yanmanın yanı sıra hafif morluklar oluşabilir.

SELÜLİT TEDAVİSİ
Selülit genel yağlanmadan farklı bir olgu olup diyetle, egzersizle veya diğer zayıflama yöntemleriyle tamamen ortadan kaldırılamaz. Selülitin en etkin tedavilerinden birisi de mezoterapidir. Tedavinin amacı kan ve lenf dolaşımını düzenlemek, fazla yağların parçalanmasını sağlamak, böylece selülitli dokuyu ortadan kaldırmaktır. Parçalanan yağların yakılması için tedavi, diyet, egzersiz, ve LPG ile desteklenir.

Bölgesel zayıflama ve sellülit tedavisinde bel, basen, kalçalar, bacak üst bölümünün iç ve dış kısmı, dizin içi ve yanları, karın, omuz ve kol gibi yağ dokusunun aşırı toplandığı bütün bölgelere uygulanır. İlaçlar mikroenjeksiyon tekniği ile cilde 1-6 mm derinliğinde ve ortalama 1 cm aralıklarla enjekte edilir. Enjeksiyonun içine belli farmakolojik özelliklere sahip ilaçlar konur. Bu ilaçlar bölgesel kan dolaşımını düzenleyen genellikle doğal bitkisel ilaçlardır. Haftada 1-2 kez yapilan bu enjeksiyon yaklasik 10 dk da tamamlanır Enjeksiyon bölgesinde geçici ezik ve çürükler olabilir. Kullanılan maddeler sistemik dolaşıma karışmaz. Bu nedenle bu problemler geçicidir. Tedavi sirasinda kafeinli içeceklerden (çay, kahve, kola) soda ve tuzdan uzak olmalı, yağsız, sekersız, posalı yiyeceklerden oluşan diyetler uygulamalıyız.

Tedavi hastanın durumuna göre 8-15 seans uygulanır, 1-2 beden incelme olur, cilt esnek ve pürüzsüz bir görünüm kazanır. Eğer hasta diet ile bunu korursa sonuçlar kalıcıdır. Mezoterapinin en büyük avantajlardan birisi bölgede zayıflama sağlarkan sarkma probleminin olmaması ve tam tersine toparlama ve şekillenme göstermesidir, hanımlarda özellikle gebelikten sonrakı sarkma problemleri ve yaşın ilerlemesine bağlı kol altlardaki sorunlarda bilinçli bir şekilde uygulandığında başarılı sonuçlar elde edilebilir.


SAÇ MEZOTERAPİSİ
Özellikle saç dökülme ve saç canlandırmada tercih ettiğimiz bir yöntem,ilk aşamada saç dökülme nedenleri araştırılır ve tedavi edilir. Var olan kıl köklerin beslenmesi için yapılan yöntemlerden biri saç mezoterapi yöntemidir. Bu yöntemde çok ince uçlu mezoterapi iğnesi ile vitamin, kan dolaşım düzenleyeciler, elastin, kollogen tetikleyeciler, keratin yapı elemanlarından oluşan bir kokteyl enjekte edilir, kişinin problemin yoğunluğuna göre minimum 6 seans 5-7 günde bir uygulanır. Özellikle bazı tip saç dökülmelerinde oldukça iyi ve sonuçlar alınmaktadır. Bu dökülmeler arasında metabolik, stresden kaynaklanan, mevsime bağlı dökülmeler ve gebelik sonrası ani dökülmeler bulunmaktadır. Diğer hormonal/genetik dökülme tiplerinde ise destekleyici bir tedavi yöntemidir.