LPG

Selülit özellikle kadınlarda görülen ve adiposit adını verdiğimiz derialtı yağ hücre gruplarının kan ve lenfatik dolaşımı bozmasıyla oluşan bir fenomendir. Kan ve lenfatik dolaşımı etkilenen bölgede zaman içerisinde yağ hücre gruplarının arasında oluşan fibrotik bantlar deride çöküntülere ve portakal kabuğu görünümüne neden olmaktadır.

Eğer tedavi edilmezse selülitin portakal kabuğu etkisi ve görüntüsü giderek daha kötüleşir. Kalçalarda ve bacaklarda selülitin 4 evresi değerlendirile bilinir.

Evre 0: cilt her zaman düzgün ve pürüzsüzdür. pozisyon veya çimdikleme de selülit görüntüsü oluşmaz. 
Evre 1: portakal kabuğu görüntüsü sadece çimdiklemede veya sert bir yüzeye oturulduğu zaman belirir. 
Evre 2: portakal kabuğu görüntüsü ayaktayken belirginleşir, yatar pozisyonda kaybolur. 
Evre 3: portakal kabuğu görüntüsü ayakta veya yatar pozisyona bakmaksızın her zaman görünür. 

Selülit Tedavisi, Bölgesel İncelme ve Sıkılaşma:

    LPG, hastaya ve uygulama alanına göre seçilebilen 3 ayrı    başlığa sahip olup, başlıklarında yoğunluk, hız ve yönleri ayarlanabilen birbirinden bağımsız motorize rulmanlar içermektedir. Cihazdaki bilgisayar sistemi hasta özelliklerine göre çok sayıda program ve protokol seçimine olanak sağlamaktadır.

   LPG uygulamaya alınan bölgelerde kan dolaşımı ve lenfatik dolaşımı arttırmakta, metabolik atıkların eliminisyonuna yardım ederek doku drenajı sağlamakta, mevcut fibroz bantları serbestleştirerek deriye esneklik kazandırmaktadır. LPG uygulaması ile deriden kasa kadar tüm cilt altı dokuların yeniden şekillendirilmesi sağlanır.

   LPG tedavisi, hastaya göre değişen protokol ve programlar seçilerek yapılmaktadır.

   Tedavi süresi problemin yoğunluğuna bağlı olarak 10-20 seans arasında değişiyor . Tedavi sırasında her hastaya özel uygulama çorabı giydirilmektedir.

LPG Uygulaması Ağrılı mıdır?

Hastanın cilt hassasiyetine göre ayarlanabilen bir yöntem olup ağrısızdır.

Uygulama Kilo Vermeye Yardımcı olur mu?

Sellülitlerin üzerinde olduğu kadar cildin kalitesi ve görüntüsü üzerine faydaları belli ölçüde kilo kaybına da sebep olabilmektedir.

Uygulama Diyetin Yerini Alabilir mi?

Beraberce uygulandığında çok başarılı sonuçlar sağlanır. Uygun diyet sağlıklı kilomuzda kalmamıza yardım ederken LPG ile selülitlerden kurtulup estetik vücut ölçülerine ve şekline kavuşmak mümkündür.

Spordan Daha Etkili midir?

Spor, vücut sağlığı için kaçınılmaz önemde olmakla birlikte oluşmuş selüliti yok etmemektedir. En ideal olan LPG endermoloji tedavisi ile birlikte spor kombine edilmesidir.

Liposuction Yerine Kullanılabilir mi?

Liposuction vücut kontur düzeltmesi sağlayan ve yağ hacmini azaltan etkin bir cerrahi yöntemidir. Ancak selüliti ve deri düzensizliklerini tam olarak yok etmez. LPG vücut kontur düzeltmelerinde liposuctiona alternatif bir yöntem olmamakla birlikte liposuction’la kombine edildiğinde daha mükemmel sonuçlar alınmasını sağlar.

Tekniğin Etkinliği Bilimsel Olarak İspatlanmış mıdır?

LPG yöntemiyle alınan sonuçlar önde gelen Amerikan ve Avrupa üniversitelerinde yapılan bilimsel çalışmalarda teyit edilmiştir.

Uygulama Alanları Nelerdir?

LPG, hem estetik amaçlı hem de tedavi amaçlı birçok uygulama alanına sahip bir cihazdır.

Estetik amaçlı uygulama alanları:

* Selülit tedavisi 
* Vücut kontur düzeltmeleri ve lokal inceltmeler 
* Sarkık derinin tonus ve elastikiyetini artırma 
* Liposuction sonrası iyileşme sürecini hızlandırma ve düzensizlikleri ortadan kaldırma. Diğer estetik ameliyatlar sonrası skarların yumuşatılması ve düzensizliklerin giderilmesi

Tedavi amaçlı kullanım alanları:

* Spor yaralarmaları 
* Fizik tedavi uygulamaları (Fibrozit, tendinit, lumbalji, servikalji...) 
* Travma ve yanık sonrası skarlar