Karbon Peeling

Karbon Peeling, yaz mevsiminde de uygulanabilen cilt sıkılaştırma tedavisidir. Bu işlem, her cilt tipine, her yaşta ve her cinsiyete uygulanabilen bir peeling yöntemidir.

Karbon peeling uygulaması 30 dakika sürmektedir. Öncelikle cilt yüzeyi özel olarak hazırlanmış karbon krem ile kapatılır ve 5-10 dakika bekletilir. Bu  kreminin özelliği, çok küçük partiküllerden oluşan bir yapıda ve kolaylıkla buharlaşabilme yeteneğine sahip olmasıdır. Ayrıca cildi yakmayacak düzeyde bir krem karışımıyla uygun hale getirilen karbon kreminin, derinin hassasiyetini ve emilimi arttırma özelliği de vardır. Karbon krem kuruduktan sonra spektra lazer atışlarıyla ısınan karbon partikülleri cilt gözeneklerine gönderilir. Amaç cilde gençliğini veren kolajen hücrelerini tetiklemektir. Artan kolajen üretimiyle cilt canlanır.

KARBON PEELİNG UYGULAMASI YAZ MEVSİMİNDE DE YAPILABİLMEKTEDİR

Etkisi, işlemden hemen sonra görülmektedir. Tedavi sonrası ciltte pürüzsüzlük, parlaklık ve porların hemen sıkılaşması meydana gelir. Tedaviden sonra ki günlerde ise cildin sıkılığı artar, yağ salgısı dengelenir, ince çizgilerde azalma meydana gelir.

Uygulama özel günler öncesi tek seans yapılabildiği gibi, tedavi amaçlı olarak cilt problemine göre 8-10 seans yapılabilmektedir.  Enjeksiyonsuz olarak yapılan Karbon Peeling işleminin bir diğer avantajı da elde edilen sonucun kalıcı olmasıdır. Karbon peeling uygulamaların PTP modlu Pastele lazer cihazı nı kullanmaktayız diğer cihazlara göre yüzde 60 daha etkin bu lazer sistemi uygulamanın son derece hızlı yapılmasını ve etkin olmasını sağlamaktadır

 

Uygulama tamamen ağrısızdır. İşlem sonrasında hastanın özel bir bakım ürünü kullanması gerekmemektedir. Uygulamadan sonra  herhangi bir kızarıklık ve kabuklanma oluşmaz. Günlük yaşantıyı etkileyecek herhangi bir durum ortaya çıkmaz.

Bu işlem yüz bölgesine uygulandığı gibi, vücudun diğer bölgelerine de uygulanabilmektedir.