Işık Terapisi

Işık Terapisi Nedir?

Kliniklerde, cildin canlandırılması için saf, hafif kırmızı diyot ışığı kullanılması suretiyle yapılan profesyonel cilt tedavi yontemidir. Saf kırmızı diyot ışını, ciltteki destekleyici yapıları uyararak, cildi sıkılaştırıp, gerginleştiriyor ve kırışıklıklarda azalma sağlıyor. Ciltteki lekeleri de azaltan bu yöntem, kan dolaşımını hızlandırıyor, hücre yenilenmesini ve toksinlerin atılmasını sağlıyor.

Yorgun ve çevre koşullarından olumsuz etkilenmiş ciltler rahatlayıp, gençleşiyor. Diğer yüz gençleştirme yöntemlerinin aksine, yazın da son derece güvenle kullanılabiliyor. Özellikle mat ve yorgun ciltler için daha genç ve kırışıksız bir görünüm sunuyor. Zararlı ultraviyole veya infraruj (kızıl ötesi) içermeyen bu ışınlar, son derece yumuşak ve saf kırmızı diyot ışını olduğu için, tedavi gören kişi uygulama sırasında sadece bir ılıklık hissediyor. Tedavi, herhangi bir kızarıklık ve kaşıntı yaratmıyor. Temel olarak bu sistemin işleyişini özetlemek gerekirse, güneş ışınlarının yok ettiği ve cildin sıkılığını sağlayan kolajenin yenilenmesini sağlıyor. Kolajenin yenilenmesiyle, cildin diğer destekleyici yapıları uyarılarak, kan damarları kuvvetlendiriliyor, bu sayede oksijenin artması sonucu, cildin temizlenmesi sağlanıyor. Cilt yenilenerek, zamana bağlı yaşlanmanın üstesinden gelinebiliyor.

Kaç seans tedavide sonuç alırım?
Uygulama öncesinde cilt temizlendikten sonra ışık tedavi edilecek olan bölgeye yerleştiriliyor. Bu sistemin en başarılı özelliklerinden birisi de kapsama alanına giren her bölgeye, yüz, dekolte, eller v.s uygulanabiliyor olması. Seanslar için 20 dakika ayırmanız yeterli. Haftada 2 kez toplam 8 seans devam edilmesi öneriliyor.

Bu tedaviden kimler yararlanamaz?
Verilen ışın son derece yumuşak, hafif, saf kırmızı diyot ışınıdır. Epilepsi rahatsızlığı olanlar bu tedaviyi yaptırmamalıdırlar. Hamile bayanlar ise mutlaka doktor tavsiyesi ile tedavi olmalıdırlar.

Bu sistem diğer kozmetik bakım ürünleri ile birlikte uygulanabilir mi?
Tedavi boyunca glikolik asit yada salisilik asit içeren ürünlerle evde yapılan bakımların ve uzman doktorların yapmış olduğu kimyasal peelinglerin sonuçların çok daha başarılı olmasına sebep olduğu da kanıtlanmıştır.

Tedavi hemen cevap verir mi?
Birçok kişi tedaviden hemen cevap alır. Ancak, her kişi için farklıdır. İlk seanstan sonra aldığınız ilk sonuçlar, daha pürüzsüz, daha parlak bir yüzdür. Seansın süresi ve tedavinin uygulandığı cilt tipi, çizgi ve kırışıklıklar üzerinde alınan sonuçları belirleyecektir. Bu cilt tipine ve kişinin yaşam tarzına göre değişir. Tedavi seanslarımız bittikten sonra, 4-6 haftalık bir süre içinde bir seans daha almanızı öneririz. Bu alacağınız sonuçların daha uzun süreyle etkili olmasını sağlar.