Fokuslu Ultrason

Ultraskin ile cilt gençleştirme ses dalgaları kullanılarak cildin alt katmanlarındaki kolajen üretiminin tetiklenmesi ile ciltte sıkılaşma ve lifting etkisi sağlayan bir tedavi yöntemidir.

Ultraskin cihazı ile yapılan tedavide, ısı enerjisi oluşturan ses dalgaları istenen doku derinliğine odaklanmakta ve cildin üst tabakasına zarar vermeden deri altındaki bağ dokusunda kolajen üretimini artıran küçük ısı hasarları oluşturulmaktadır.

Tek bir uygulama ile, rejenerasyon süreci hemen başlar, ama tam sonucun ortaya çıkma süreci 60-90 gün sonradır. 10 hastadan 9 unda yapılan kaş asma çalışmasında gözle görülür lift-up etkisi tespit edilmiştir. Bu etki göz çevresindeki gevşemede ve göz kapağındaki kırışmada azalma etkisi yaratmıştır. Boyun ve yüz bölgesine uygulama yapılan kişiler daha sıkı, daha gergin ve daha kaliteli yapıda bir cilde sahip olduklarını ifade etmişlerdir.

 

Ultraskin ile cilt gençleştirme nasıl uygulanır?
Ultraskin yüz ve boyun germe sırasında cildin 3 mm ve 4,5 mm altına odaklanmış ultrason dalgaları hedeflenen uygulama bölgelerinde, kolajen üretimini uyaran ısı hasarları oluşturulur. Bu işlem sırasında cilt yüzeyi uygulamadan etkilenmez.
Cilt altında taşıyıcı bağ dokusunun bulunduğu derinliğe ulaşan enerji sayesinde dokuda yeni kolajen yapımı uyarılarak güçlü bir sıkılaşma etkisi meydana gelir ve zaman içinde cerrahi olmadan yüz germe etkisi elde edilir.


Fokuslu ultrason ile cilt gençleştirmenin sağladığı avantajlar nelerdir?
• Artan kollajen üretimi
• Sağlıklı bağ dokusu
• Kırışıklarda azalma
• Elastikiyeti artmış cilt yapısı

 

Ultraskin ile cilt gençleştirme ve germe hangi bölgelere uygulanır?
Yüz cildi ve yüz ovalitesinde kaybı olan çene çizgisinde sarkmaları olan hastalarda yanaklara, gıdı bölgesindeki sarkmayı düzeltmek amacıyla boyuna, kaş kaldırmak amacıyla kaş-alın bölgesine, göz dış ve alt kısmındaki kırışıklıkları azaltmak amacı ile göz çevresine, dekolte bölgesindeki kırışıklıkları düzeltmek amacıyla dekolteye uygulanmaktadır.

Uygulama ne kadar zaman alır?
Ultrason ile cilt germe süresi uygulama yapılan bölgeye göre 30-60 dakika arasında değişmekte olup tüm yüz ve boyuna yapılan uygulama 1 saat kadar sürmektedir. Ultrason ile cilt germe tek seanslık bir uygulama olup en erken 6 ay en geç 2 yıl içerisinde tekrarlanmaktadır.

Uygulama ağrılı mıdır?
Uygulama sırasında hastalar hissettikleri acıyı genelde “iğne batması” ya da “elektriklenme” olarak tanımlamaktadır. Özel odaklama ultrasona sahip cihazlarla anesteziye ihtiyaç olmadan uygulamam yapılabilir. Tedavi ağrısız kişinin sosyal yaşamını etkilemeyecek bir tedavidir.

Uygulama Sonrasında günlük yaşantıya hemen dönülebilir mi?
Uygulamanın ardından kişi günlük aktivitelerine hemen dönebilir. Fokuslu ultrason ile cilt gençleştirme sonrasında ciltte belki hafif bir kızarıklık olabilir. Bu da bir iki saat içinde tamamen gider.

Ultraskin ile cilt gençleştirme Güvenli Bir Yöntem midir?
Ultrason enerjisi tıpta 50 yıldan aşkın süredir güvenle (gebelerde dahi) kullanılmaktadır.

Ultraskin ile cilt gençleştirme ’nin Sonuçlarını Ne Zaman ortaya çıkmaktadır?
Uygulama sonrası ilk andan itibaren başlayan etki her geçen gün daha belirginleşir, 3 ayın sonunda maksimum etkiyi verir. Ultrason ile cilt germe ciltte kolajen üretimini uyardığı için sonuçlar uzun süreli kalıcı olmaktadır.