Dövme Silme

 

DÖVME SİLME İŞLEMİMİZ UZMAN DOKTOR ATA NEJAT ERTEK TARAFINDAN UYGULANMAKTADIR.

Dövme Silme İşleminin Risklerini Minimuma İndirmek ve Oluşabilecek Yara İzlerini Engellemek İstiyorsanız Q Switch Lazer Tercih Etmelisiniz.

Detaylı bilgi almak için 0531 927 32 04 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

 

 

Polikliniğimizde Uzman Dr. Ata Nejat Ertek tarafında gerçekleştilen dövme silme işlemi Show Tv Ana Haber Bülteninde !

 

Siyah, tek renk dövmelerin çıkarılması, sarı kırmızı, yeşil dövmelerden daha kolay oluyor. Bu tarz dövmelerde cildin yanması vb. sorunlar ortaya çıkıyor ya da tedavi yetersiz kalıyor.

Dövmenin silinmesini etkileyen bir faktörde dövmenin derinliği. Dövme boyası ne kadar derindeyse silme işlemi o kadar zor oluyor. Çünkü dövme lazerle silindiğinden lazer ışığının etkisi derinin ne kadar altına inerse o kadar azalıyor.

Lazerle Dövme sildirmede büyük rol oynayan diğer etmense dövmenin yapıldığı bölge. Örneğin yüz ve boyun bölgelerinde çalışmak daha kolay oluyor. Çünkü o bölgede yüksek enerji ile çalışılabiliyor bunun sebebi o bölgenin daha hızlı iyileşme özelliğinin bulunması. Yüz ve boyun bölgesinden uzaklaştıkça dövme sildirme işlemi dahada zor bir hal alıyor.

 

Dövme Silme İşlemi Kaç Seans Sürmektedir?

Dövme Silme işlemi dövmeye bağlı olarak 1 ila 10 seans arasında değişmektedir. Açık renkli dövmenin silinmesi koyu renkli dövmelere göre daha  zordur. Ayrıca açık ten rengine sahip kişilerde sonuç daha başarılı olmaktadır.

Yukarıda belirtildiği gibi lazerle dövme sildirme işlemi her dövmede % 100 sonuç veremeyebiliyor.

Diğer Dövme Silme İşlemleri Nelerdir?

Dövme sildirme işlemi sadece lazer ile yapılmıyor. Diğer yöntemler zımparalama ve o bölgeyi kesip atmadır.  Fakat, lazer dövme silme işlemi için en uygun yöntemdir. Çünkü, Q Switch lazer ile uygulama yapılırken çevre dokular zarar görmez.

Kesip atma işlemi ufak bir dövmeniz varsa o bölgenin derisi kesilip alınıyor ve vücudunuzun başka bir yerinden deri alınıp o bölgeye yama yapılıyor. Fakat bu işlemde renk farklılıkları yaşanıyor bu yüzden büyük dövmelerde değilde örneğin tek bir harf yada ufak bir şekil olan dövmelerde genelde bu işlem uygulanıyor.

Diğer bir yöntem olan Zımparalama da ise dövme yüz, omuz gibi bölgelerde ve yüzeyselse uygulanabiliyor. Zımparalama ile dövme sildirme işlemi 1 ile 3 seferlik seanslarda tamamen yok olabiliyor. Ancak işlem sırasında kanamalar olur ve seanslar süresinde pansuman yapılması, güneşe çıkılmaması ve mikrop kapmamasına özen gösterilmesi gerekiyor.

Dövme taşınmasında hangi metot kullanılırsa kullanılsın bazı iz bırakma veya renk değişimi olma olasılığı yüksektir. Zamanı iyileşmesi derinin boyutunun üzerine bağlı olan değişken bir durumdur. procedureler kullanılarak dövmenin derinliği ve hastanın iyileşme süresi hesaplanabilir.Çeşitli prosedürleri doktora danışmak hasta için en iyi olandır. Bahsedilen alan hakkında tartışılmalıdır.

 

Doktorumuz Ata Nejat Ertek'in TRT 1 Kanalında çıkan 5 Kasım 2012 tarihli  röportajı

 

Dövme Silme İşleminin Ücretleri Nedir?

Dövme sildirme fiyatları dövmenin boyutuna ve cinsine göre değişmektedir. Dövme boyutu azaldıkça tedavi fiyatıda buna bağlı olarak azalmaktadır.

Bu İşlem Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Vücudun her tarafında ki dövmeler için lazer uygulaması yapılabilir.

Seans Aralıkları Ne Kadardır?

Seanslar 4-8 hafta aralıklarla yapılmaktadır.

 

Doktorumuz Ata Nejat Ertek'in TRT1 Kanalında 9 Ağustos 2014 tarihli röportajı

Her Dövme Lazer ile Silinebilir mi?

Günümüzde açık renk dövmeleri çıkarabilecek bir teknoloji yoktur. En kolay şekilde çıkan dövmeler koyu renkli ve profesyonel dövmelerdir. Diğer renk dövmelerde açık renkte bir iz kalma olasılığı vardır.

Uygulama Sonrası Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Uygulama yapıldıktan sonra, işlem gören bölgenin güneşten korunması gerekir. Seanstan sonra ki 1 hafta epitelizan pomad kullanmak yeterlidir.  Tedavi gerçekleştiği gün, uygulama yapılan bölgeyi temiz tutmak ve bu bölgeye su değdirmemek gerekir.  Ertesi gün duş alınmasında sakınca yoktur. Seans sonrası günlük hayatı etkileyecek herhangi bir durum olmamaktadır.

Bir Seans Ne Kadar Süre Sürmektedir?

Küçük bir dövme silme işleminin süresi 5 dakika sürerken, büyük veya birden fazla dövme için bu süre 1 saati bulabilmektedir.